20 | 07 | 2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 23 listopada w bibliotece w Krzyżowicach był obchodzony  Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Wszystkim dzieciom o tym dniu przypominała scenografia biblioteczna. Pani Ania przygotowała dla najmłodszych czytelników mnóstwo niespodzianek. Teatrzyk, czytanie bajki o misiu a także dzieci wykonały samodzielnie zakładkę do książki w kształcie misia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały Pani Ani za wspaniałe zajęcia i w dowód wdzięczności wręczyły samodzielnie przygotowany MISIOWY ALBUMIK.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk